צוות הישיבה

הגאון הרב נחום נריה שליט"א – ראש ישיבת תורה בציון וראש הכולל

הגאון הרב נחום נריה שליט"א – ראש ישיבת תורה בציון וראש הכולל

הגאון הרב נחום נריה שליט"א למד בישיבת בני עקיבא "כפר הרוא"ה" ומשם בהמלצת אביו הרב משה צבי נרי'ה זצ"ל עבר ללמוד בישיבת "קול תורה" אצל הגרש"ז אויערבך זצ"ל, ובישיבת פונביז' אצל הגר"י כהנמן זצ"ל, הגר"ש רוזובסקי זצ"ל, והגרא"מ שך זצ"ל. עם נישואיו למד בכולל 'שבט מיהודא' בנשיאותו של הרב אונטרמן זצ"ל ואף הוסמך לרבנות על ידי ראש הכולל הגר"א ברודיאנסקי זצ"ל. הרב נריה שימש ר"מ ומגיד שיעור ב'ישיבת הכותל' במשך שנים רבות. בנוסף הוא כיהן כראש ישיבת "בית דוד" בבואנוס איירס ארגנטינה, כר"מ וראש כולל בישיבת כפר הרוא"ה לצידו של אביו הרב משה צבי נריה זצ"ל, וכראש כולל 'תורה בציון' במקסיקו סיטי. בצבא שירת הרב ברבנות הצבאית כרב גדודי, והשתחרר בדרגת סגן. הרב נריה שליט"א פרסם מאמרים תורניים ומגוונים, ואף ערך את ספריו של אביו " נר למאור". הרב נריה מעביר שיעורים כללים ושיחות מוסר ומחשבה בישיבה, ומפרסם טור קבוע בעלון 'ראש יהודי'. כדרכו של אביו, הרב נריה שם דגש רב על קשר אישי והיכרות אישית עם תלמידי הישיבה ואברכי הכולל ועוקב מקרוב אחר התפתחותם הרוחנית.

הרב יצחק נרי'ה -ראש ישיבת תורה בציון

הרב יצחק נרי'ה -ראש ישיבת תורה בציון

הרב יצחק נריה שליט"א משמש לצד אביו כראש ישיבת תורה בציון. הרב יצחק נריה למד בישיבות "שעלבים", ו"אור עציון", עם נישואיו למד בכולל בישיבת "אור עציון", והוסמך לרבנות. הרב יצחק נריה שימש כראש כולל תורה בציון במונטריאול, קנדה, ובשנים האחרונות כר"מ וכראש הישיבה התיכונית "אור עציון" וכרב היישוב "נצר חזני".בצבא שירת הרב יצחק, בפלחי"ק בצפון, וכיום הוא משרת במילואים במודיעין שדה. הרב יצחק נריה שליט"א מעביר שיעורים קבועים ללומדי עיון, ותוכנית ההלכה ומלווה מקרוב את תלמידי הישיבה מתוך היכרות אישית, וקשר חם.

הגאון הרב נחום ראם שליט"א - מגיד שיעור

הגאון הרב נחום ראם שליט"א - מגיד שיעור

הגאון הרב נחום ראם שליט"א הוא מגיד שיעור בישיבת תורה בציון. הרב ראם למד בישיבת 'כרם דיבנה' אצל הגר"י גולדוויכט זצ"ל, ובישיבת 'מרכז הרב' בירושלים אצל מורנו הרצי"ה קוק זצ"ל. שימש כרב קהילה ודיין בקייפטאון, דרום אפריקה, ולימד בישיבות לבני חו"ל. הרב נחום ראם מעביר שיעור קבוע בנושאים הנלמדים, ובעניני אמונה ומוסר, ושיעורים לדוברי אנגלית.

הרב צבי שוורץ שליט"א - ר"מ

הרב צבי שוורץ שליט"א - ר"מ

הרב צבי שוורץ שליט"א למד בישיבת 'היישוב החדש' בת"א ולאחר מכן בישיבת ההסדר 'כרם ביבנה' ובישיבת 'כפר חסידים' אצל הגר"י משיקובסקי זצ"ל. לאחר לימודיו הישיבתיים למד הרב שוורץ בכולל 'האידרא' בראשותו של הגר"ש גורן זצ"ל. במשך למעלה מעשרים שנה שימש הרב שוורץ כר"מ בישיבת ההסדר בימית שעברה ל'נווה דקלים'. בשנים האחרונות עמד הרב שוורץ בראש תכנית ההסדר של ישיבת 'אש-התורה' שחברה לישיבת 'תורה בציון'. הרב שוורץ מעביר שיעורים במקומות רבים ברחבי הארץ. הרב שוורץ הוא סרן במיל', שירת בצנחנים ובחיל השריון. במלחמת 'יום הכיפורים' לחם הרב שוורץ ברמת הגולן ובגדות תעלת סואץ, הרב השתתף גם במלחמת לבנון ואחריה החל הרב לשרת כרב גדוד בשריון.

הרב יהונתן ארנברג - ר"מ

הרב יהונתן ארנברג - ר"מ

הרב יהונתן ארנברג למד במשך כשמנה שנים בישיבת ההסדר בירוחם, ושירת בצה"ל בחטיבת גבעתי. הרב התמקד בלימודיו בלימוד גמרא בעיון והלכה, והמשיך ללמוד ולסיים את הסמכתו לרבנות בישיבה. הרב המשיך את לימודיו בכולל ללימודי דיינות "ארץ חמדה", ועומד לסיים את הסמיכה לדיינות. הרב היה ממקימי הגרעין התורני בבית שמש ושימש שם כרב קהילה מרכזית במשך יותר משלוש שנים. הרב מלמד שיעור גמרא לשכבה הבוגרת בישיבת תורה בציון. גישתו להתמקד בלימוד עיוני מעמיק בגמרות מתוך הבהרת השיטות העקריות בראשונים עם מקורותיהם והסברות העומדות בבסיסם. כמו-כן, הרב מעביר שיעורי עומק בנושא אמונה ומחשבה יהודית. 

הרב אראל סבתו - ר"מ

הרב אראל סבתו - ר"מ

הרב אראל למד בישיבת ההסדר "אור עציון" ושם גם סיים את לימודיו להסמכה לרבנות. שם נחשף הרב לתחום החינוך בהעברת שיעורים בגמרא והלכה. תלמידיו גם התקרבו אליו דרך תכנית "בית חם", כשהוא פתח את ביתו לתלמידיו, להירגע ולשוחח בצורה פתוחה על נושאים רחבים ביהדות. הרב אראל מתמקד בבניית קשר אישי עם תלמידיו, ומדריך אותם לחיבור לתורה ולעבודת השם בצורה פנימית ורוחנית. לרב אראל גם נסיון רב בהדרכת חתנים.

הרב ארז דוד – ר"מ אחראי סדרי צהריים וערב

הרב ארז דוד – ר"מ אחראי סדרי צהריים וערב

הרב ארז דוד סיים את לימודי התיכון בישיבת אור-חיים בטורונטו, קנדה, לאחר מכן המשיך את לימודיו בישיבת ההסדר שבשילה. את הסמכתו לרבנות קיבל בישיבת אור אלחנן, ישיבה יונברסיטי בניו-יורק, בד בבד עם קבלת תואר ראשון במדעי המחשב ותואר שני בחינוך וניהול. הרב ארז דוד עלה ארצה עם משפחתו בשנת 2005 והחל ללמוד בישיבת גרוס בירושלים ומאז 2008 הוא קבע את מקומו בין ספסלי בית המדרש של ישיבת תורה בציון. הרב ארז דוד דוגל בצורך בלימוד תורה מיתוך הקניית חוויה מקיפה ורב תחומית. הוא מדביק את תלמידיו בלימוד תורה מיתוך התלהבות ומנחיל להם כלים לפיתוח שיטות לימוד באופן עצמאי. הרב ארז דוד אף מרבה ללמד ולהעביר שיחות באנגלית ובעברית במדרשות שונות ולתושבי שכונת קטמון בירושלים.

הרב אילן חדד

הרב אילן חדד

הרב אילן חדד למד בישיבת מקור חיים ולאחר מכן בכולל מר"ץ, שם קיבל את הסמכתו לרבנות עיר ותעודת הוראה. את המשך לימודיו התורניים עשה בכולל "בית אריאל", ושם הוסמך לדיינות. הרב משמש כרב בית כנסת במבשרת ציון. ומלמד בישיבה גמרא בעיון, ומצוות התלויות בארץ ביום שישי. דרך הלימוד היא עיון בפשט הסוגיה ע"פ רבותינו הראשונים כשהרצון הוא לראות את הכרח פירושם בכל שלב בסוגיה ולנסות לזהות את שורש מחלוקתם ע"פ רבותינו האחרונים.    

הרב יעקב כהן - ר"מ בשיעורי ד' ומעלה

הרב יעקב כהן - ר"מ בשיעורי ד' ומעלה

הרב יעקב כהן למד בישיבת נתיב מאיר בירושלים בסוף תקופת הרב אריה בינה. לאחר מכן למד בישיבת ההסדר בשילה שם למד כ 10 שנים. לאחר מכן היה ר"מ בבית המדרש "רעווא" בירושלים במשך 6 שנים. לאחר מכן חזר לישיבת ההסדר בשילה בתפקיד ר"מ ולימד שם במשך 4 שנים.
הרב יעקב מלמד בישיבה גמרא, עיקר ההתמקדות בלימוד הוא בלימוד גמרא ברוח תורת ארץ ישראל - הלימוד מתאפיין בעומק הפשט של הגמרא והראשונים ומשם לעומקי החיים שנמצאים בתוך כל אחד ואחד מאיתנו.

 

tiffany and co tiffany jewellery tiffany jewellery uk